Kłamstwa mężczyzn. Z jakich powodów najczęściej mężczyźni kłamią?

Najlepsze niusy w Sieci

Kłamstwa mężczyzn. Z jakich powodów najczęściej mężczyźni kłamią?

facet

Gdyby ludzie, będący w związkach nie oszukiwali się wzajemnie, świat z pewnością byłby piękniejszy, bo pozbawiony wielu przykrych, czasami wręcz dramatycznych sytuacji. Jednak fakty są takie, że dopuszczamy się w życiu wielu kłamstw – zarówno tych małych, „niewinnych”, jak i poważnych, które doprowadzają do rozpadu przyjaźni, małżeństw i innych relacji międzyludzkich. Przyjrzyjmy się w dzisiejszym artykule tematowi kłamstwa w męskim wydaniu. Z jakich powodów najczęściej kłamią panowie? Jak ich zdemaskować?

Jak kłamią mężczyźni?

Według różnych badań kłamstwa padają z ust mężczyzn od 3 do nawet 8 razy każdego dnia! Bez wątpienia to zaskakujący wynik. Czy sposób kłamania mężczyzn różni się znacząco od kobiet? Zasadniczo nie, istnieją bowiem ogólne cechy zdradzające kłamstwo, które można zaobserwować u przedstawicieli obu płci. Są to:

  • podwyższony lub obniżony ton głosu,
  • nadmierna potliwość,
  • jąkanie się i zacinanie,
  • drapanie się po głowie, dotykanie włosów,
  • nerwowa gestykulacja,
  • brak logicznego ciągu zdarzeń,
  • zasłanianie dłonią ust,
  • dotykanie nosa,
  • gadatliwość,
  • mówienie szybciej niż zwykle.

W jakich sprawach mężczyźni najczęściej kłamią?

Mężczyźni kłamią z różnych powodów. Najpopularniejszy to niestety klasyczna zdrada – mało który chłopak, partner czy mąż jest w tej kwestii szczery ze swoją ukochaną i przyznaje się od razu do „skoku w bok” lub stałej kochanki. Zajęci panowie często też ukrywają informacje dotyczące swojego stanu cywilnego – nie mówiąc nowopoznanym kobietom, że kogoś mają. Chętnie też zawyżają liczbę partnerek seksualnych, jakie mieli w życiu, gdyż lubią chwalić się swoim ogromnym doświadczeniem w sprawach łóżkowych. Niejednokrotnie panowie udają też abstynentów lub zaprzeczają, że dużo wypili na spotkaniu z kolegami. Kłamią, że muszą zostać dłużej w pracy, stoją w korku lub nie mają pieniędzy na wydatki żony.

Dlaczego płeć męska kłamie?

Przede wszystkim, aby uniknąć konfliktu z kobietą (często histerycznej reakcji na prawdę, jeśli chodzi np. o zdradę) oraz przykrych konsekwencji (np. rozwód, niekorzystny podział majątku, zniszczenie reputacji). Mężczyźni są skłonni oszukać drugą połowę także z lenistwa, aby nie musieć wykonać nielubianych obowiązków domowych (wynoszenie śmieci, sprzątanie, zakupy) lub innych czynności (odbiór dzieci ze szkoły, załatwianie spraw urzędowych).

Jak rozpoznać, że mężczyzna nie mówi prawdy?

Metod zdemaskowania kłamcy jest naprawdę sporo. Wszystko zależy od tego, o co podejrzewamy partnera. W przypadku prawdopodobieństwa zdrady, posiadania nałogów, czy długów – dobrym rozwiązaniem będzie umówienie się na badanie wykrywaczem kłamstw, które pozwoli pozbyć się nam wątpliwości i poznać prawdę. Inne sposoby, to wynajęcie prywatnego detektywa, zamontowanie lokalizatora GPS w aucie mężczyzny lub podsłuchu w smartphonie. Można też przeczytać książki dotyczące kłamania i samemu nauczyć się wykrywania kłamstwa na podstawie mowy ciała danej osoby.

Podsumowując, kłamanie zarówno w męskim, jak i damskim wydaniu nie jest dobre i może zostać wykryte na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest wariograf (potocznie nazywany wykrywaczem kłamstw), który jest w stanie zdemaskować każdego, nawet najbardziej przebiegłego oszusta i manipulatora. Dlatego, jeśli mamy wątpliwości co do uczciwych zamiarów bliskiej nam osoby (chłopaka, narzeczonego, męża, ojca czy brata), warto skorzystać z tego rozwiązania i zabrać “podejrzanego” na badanie wariograficzne przeprowadzone pod okiem profesjonalnego i doświadczonego eksperta. Z takich usług możesz korzystać m.in. za pośrednictwem strony bez-klamstw.pl.