Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pierwsze kąpiele Maluszka potrafią być stresujące. Nie wiemy jak dziecko trzymać, nie mamy pewności, czy kosmetyki, których chcemy użyć do higieny są najlepsze, czy woda do której wsadzamy Maluszka ma optymalną temperaturę. Ah! Epopeja pytań i wątpliwości! Co zrobić w takim razie, by wspólna kąpiel była miła dla rodziców i przyjemna dla Maluszka?

Poznaj nasze tipy!

Na początku zajmijmy się temperaturą wody, którą wlewamy do wanienki. Przyjmuje się, że temperatura powinna być wyśrodkowana pomiędzy powietrzem, a wodą. Jeżeli łazienka, czy pokój mają temperaturę pokojową, albo jeszcze niższą, to gorąca woda w wanience nie będzie dla Malucha komfortowa, bo będzie mu po prostu za zimno. Wypośrodkowana temperatura będzie optymalna dla dziecka, a rodzice będą pewni, że dziecko nie przeziębi się.

Kolejną ważną rzeczą, o której należy pomyśleć zanim włożymy dziecko do wanienki, to akcesoria. Najlepiej ułożyć je tuż pod ręką, żeby nie musieć wstawać i zostawiać dziecka samego. Na pewno przyda się miękki, hipoalergiczny ręcznik, najlepszy to ten z bawełny organicznej, pieluszki, płyn do mycia, który ma bezpieczny i przyjazny skład, oliwka, miękka myjka.

Najlepiej ułożyć dziecko na swoich rękach, tak by prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak by się nie przestraszyło, a gdy pupa dziecka będzie bezpiecznie ułożona na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i zacznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Z każdą kąpielą doświadczenie idzie w górę!

Najważniejsze to wiedzieć, że nie od razu jest się mistrzem kąpieli, z każdą czynnością rodzice będą bardziej pewni tego co robią. Sami zauważą co im się przydaje, a co okazało się zbędne. Najważniejsze to znaleźć wanienkę, która będzie bezpieczna i spełniała oczekiwania. Must have ostatnich lat jest wanienka Shnuggle! Wanienka Shnuggle, została zaprojektowana przez rodziców, w oparciu o własne doświadczenia z pierwszymi kąpielami. Wanienka Shnuggle została tak wyprofilowana, by dziecko było bardzo bezpieczne, kolejnym atutem jest to, że wanienka jest lekka i bardzo kompaktowa, więc świetnie sprawdzi się przy małych przestrzeniach, albo wśród aktywnych rodziców, którzy stawiają na częste podróże.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.