Jakie są rodzaje wózków widłowych

Najlepsze niusy w Sieci

Jakie są rodzaje wózków widłowych

widłowy

Wózki widłowe to jedne z ważniejszych osiągnięć technologicznych. Gdyby nie one, trudno by wyobrazić sobie szybką i sprawną pracę całego sektora TLS, czyli transportu, logistyki i spedycji. Znaczna część osób kojarzy najbardziej popularne wózki widłowe z podnośnikiem. Są to tak zwane wózki jezdniowe, wyposażone w 4 koła, maszt z widłami oraz kabinę operatora. Dodatkowo w tylnej części wózka znajduje się stalowa przeciwwaga, mająca zapobiegać przechyleniu się wózka na skutek obciążenia masztu ładunkiem. Zaskoczeniem jednak dla wielu może być to, że wózki widłowej jezdniowe nie są jedynymi, które można spotkać. W rzeczywistości jest ich wiele wiele więcej.

Wózki jezdniowe ręcznie prowadzone

Ten rodzaj wózków często można spotkać m.in. w hipermarketach budowlanych. Mają one niewielkie rozmiary, ale wielkie możliwości. Sterowanie takimi wózkami odbywa się w sposób ręczny – specjalny dyszel służy operatorowi do kierowania, natomiast nie ma konieczności pchania lub ciągnięcia wózków – są one wyposażone w cichy i bez emisyjny napęd elektryczny. To szczególnie ważne, ponieważ obsługa takiego wózka nie wiąże się z ewentualnym obciążeniem operatora. Ręcznie prowadzone wózki widłowe polecane są wszędzie tam, gdzie do czynienia mamy z niewielką ilością miejsca na manewrowanie lub może występować wzmożony ruch pieszych.

Wózki widłowe – podnośniki boczne

Ciekawym konceptem są wózki widłowe z masztem i widłami skierowanymi na bok. Dzięki takiej konstrukcji pojazdu, operatora może prowadzić załadunek i rozładunek bez konieczności manewrowania wózkiem i ustawiania się pod kątem 90 stopni do regału lub samochodu. Wózki widłowe boczne sprawdzają się w magazynach o dość ciasnych alejkach, nie zapewniających wystarczająco dużo miejsca na manewry.

Ile kosztuje wózek widłowy

Zakup wózka widłowego nie należy niestety do małych wydatków. Cena fabrycznie nowego wózka to około 50 tysięcy wzwyż. Znacznie mniej przyjdzie nam zapłacić za wózki używane – tu udaje się znaleźć sprawny wózek nawet w cenie ok. 10 tysięcy złotych. Jeśli brakuje ci pieniędzy aby taki wózek kupić za gotówkę, sprawdź jak działa kredyt gotówkowy. Pozwala ci on uzyskać nawet do kilkudziesięciu tysięcy pożyczki. Kredyt gotówkowy to produkt, z którego mogą korzystać zarówno osoby prywatne, jak również firmy. Jeżeli i tobie może się przydać dodatkowe finansowanie zakupów do firmy, nie wahaj się. Takie kredyty gotówkowe istnieją na rynku od wielu lat i mają spore grono zadowolonych klientów.