Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Rozwój cywilizacji napędzany postępem technologicznym, w mniejszym lub większym stopniu wpływa na życie każdego z nas

Rozwój cywilizacji napędzany postępem technologicznym, w mniejszym lub większym stopniu wpływa na życie każdego z nas. Dla równowagi z fanami nowinek technologicznych, jest też wielu sceptyków, stroniących od cudów techniki i wytykających niebezpieczeństwa związane z ich użytkowaniem. Jednak w ostatecznym rozrachunku trudno nie zgodzić się z twierdzeniem, że zdobycze techniki znacznie ułatwiają nasze życie, a w niektórych przypadkach sprawiają, że jesteśmy bezpieczniejsi. O jakich wynalazkach i nowoczesnych rozwiązaniach mowa?

1. Zakupy spożywcze przez Internet

Być może jesteś tak zabiegany, że ciężko jest Ci wygospodarować godzinę czy dwie na zakupy spożywcze, nawet jeśli chodzisz na nie tylko raz w tygodniu. Na szczęście wiele sklepów wychodzi naprzeciw potrzebom nowoczesnych konsumentów, oferując możliwość zrobienia zakupów spożywczych przez Internet. Z tego rozwiązania chętnie korzystają na przykład zajęci rodzice, którym ciężko jest wybrać się do marketu z dwójką lub trójką małych dzieci. Inną dużą grupą użytkowników internetowych sklepów są osoby niepełnosprawne, dla których wyjście z domu jest nie tylko dużym wyzwaniem, ale często jest wręcz niemożliwością. Robiąc zakupy spożywcze przez Internet nie tylko oszczędzasz czas, ale i pieniądze – nie musisz tankować samochodu i minimalizujesz kupowanie kompulsywne. Wiele sklepów oferuje dodatkowo możliwość darmowego dowozu zamówienia – na przykład sklep Polski24. Wejdź na stronę www.polski24.pl i zapoznaj się ze szczegółami promocji.

2. Natychmiastowa odpowiedź na wszelkie pytania

Czy pamiętasz czasy przed erą Internetu i sytuacje, w których spierałeś się ze znajomymi o przebieg jakiegoś wydarzenia, nie mogłeś sobie przypomnieć daty, lub zastanawiałeś się, czy zasłyszana historia jest oparta na faktach? Kilkadziesiąt lat temu takie debaty potrafiły trwać długo, a często nie było jasnych odpowiedzi. Teraz możesz przeszukać Google i uzyskać natychmiastowe wyniki. To zdecydowanie ułatwia życie, a także stanowi wspaniałe narzędzie edukacyjne dla osób w każdym wieku. Oszczędność czasu związana z możliwością znalezienia informacji w Internecie, zamiast na przykład nawiązywania połączeń telefonicznych lub chodzenia do biblioteki są olbrzymie, ale nie zapominaj, że zawsze możesz rozwinąć odpowiedzi znalezione w sieci, czytając książki dedykowane danym tematom.

3. GPS – ciężko się zgubić

GPS, dając krok po kroku instrukcje głosowe, pomocne w dotarciu od punktu A do punktu B, ułatwia kierowcy zachowanie wzroku na drodze zamiast patrzeć na mapę. To sprawia, że jazda jest bezpieczniejsza, a ponadto oszczędzasz czas na przykład wybierając mniej zakorkowane ulice.

Ta lista nie zahacza nawet o wierzchołek góry lodowej, jaką jest rozwój technologiczny. Zdobycze techniki podwyższają jakość życia, oszczędzają czas i poprawiają nasze bezpieczeństwo. Dlatego nawet jeśli masz ochotę na okazjonalne przerwy od technologii – wiesz, że warto korzystać z jej dobrodziejstw.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.