Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Zanim używane wózki widłowe trafią na rynek wtórny, poddawane są gruntownej renowacji. W tym celu sprawdza się ich stan techniczny, odnawia powłokę lakierniczą, a także poddaje się je testom, niezbędnym do uzyskania pozwolenia na eksploatację, wydawanego przez Urząd Dozoru Technicznego. W trakcie renowacji wózków widłowych często wymieniane są niesprawne części na nowe lub używane.

Wózki widłowe są podstawowym wyposażeniem firm, zajmujących się składowaniem różnego rodzaju towarów. Przydają się one w magazynach, sklepach wielkopowierzchniowych, a także w centrach logistycznych i dystrybucyjnych.

Kategorie używanych wózków widłowych

W Europie obowiązuje jednolity system odnowy wózków widłowych, w którym wyróżnia się trzy kategorie: brązową, srebrną oraz złotą. Przy klasyfikowaniu widlaków do danej kategorii brany jest pod uwagę ich stan techniczny, stan powłoki lakierniczej, rok produkcji wózka, a także rok produkcji akumulatora. Bez względu na kategorię odnowienia każdy używany wózek widłowy poddawany jest badaniom technicznym zgodnym z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego. Wszystkie używane wózki magazynowe STILL dzielone są na trzy grupy. Do brązowej zalicza się sprzęt, który charakteryzuje się dobrym stanem technicznym, zniszczoną powłoką lakierniczą oraz sprawnym akumulatorem. Natomiast wózki zaliczane do srebrnej kategorii są sprawne, mają odświeżoną powłokę lakierniczą, a także 3-miesięczną gwarancję. Do ostatniej – złotej – kategorii należą wózki o bardzo dobrym stanie technicznym, z nową powłoką lakierniczą oraz nowym akumulatorem.

Europejskie Centrum Odnawiania Wózków Widłowych

Największą jednostką, odpowiedzialną za renowację wózków widłowych w Europie Środkowo-Wschodniej jest Europejskie Centrum Odnawiania Wózków Widłowych. Obiekt ten powstał w wyniku zapotrzebowania na używany sprzęt do transportu wewnętrznego. Wszystkie wózki widłowe, które trafiają na sprzedaż po renowacji w centrum odnawiania, są sprawne, a także spełniają standardy jakości i bezpieczeństwa. Renowacji poddawane są zarówno podzespoły, jak i powłoka lakiernicza, a także silnik lub akumulator. Na odnowione wózki widłowe udzielana jest gwarancja, która może obowiązywać nawet przez 12 miesięcy

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.