Jak wybrać typ kinkietu do wnętrza?

Najlepsze niusy w Sieci

Jak wybrać typ kinkietu do wnętrza?

dywan

Oświetlenie stanowi ważny element funkcjonalny, ale także dekoracyjny każdego wnętrza. Kinkiety pierwotnie były lampami stojącymi, jednak z czasem ich konstrukcja zmieniła się na tyle, że możliwe stało się wieszanie ich na ścianie. Niegdyś służyły m.in. do oświetlania scen teatralnych. Dzisiaj kinkiety to lampy naścienne, które mogą mieć wiele zastosowań. Jakich?

Lampy naścienne

We współczesnej branży oświetleniowej mianem kinkietów zwykło się określać lampy mocowane na ścianie, które mogą pełnić wiele ważnych funkcji. Są praktycznym elementem oświetlenia wnętrz i znajdują zastosowanie w wielu różnych pomieszczeniach. W sklepach, takich jak np. https://centrumswiatla.pl/ dostępne są kinkiety w nowoczesnym wydaniu, w tym lampy Philips. Mają one dekoracyjny wymiar, który może nadać wnętrzu zupełnie innego charakteru. Za pomocą kinkietów można stworzyć niepowtarzalny nastrój w swoim domu czy mieszkaniu.

W sklepach mamy szeroki wybór kinkietów, które możemy dobrać do aranżacji naszego wnętrza. Powinniśmy mieć jednak na uwadze kilka uniwersalnych zasad wyboru tego źródła oświetlenia.

Rodzaje kinkietów

Nowoczesne czy klasyczne? Wybór w tej kategorii oświetleniowej jest bardzo szeroki. Na rynku dostępne są między innymi kinkiety z abażurami lub kloszami. Oryginalnie wyglądają abażury w intensywnych barwach. Do takiej lampy ściennej można dobrać lampę stojącą z abażurem w tym samym bądź podobnym kolorze.

Kinkiet może mieć np. kształt kuli, co w połączeniu z metalową oprawką sprawi, że będzie on nie tylko praktycznym, ale i stylowym elementem wyposażenia. Niestandardowe, kwadratowe kinkiety nadadzą unikalnego charakteru wnętrzom. Nowoczesne formy kinkietów, np. odsłonięte żarówki o dekoracyjnym charakterze, świetnie komponują się z minimalistycznym, loftowym stylem. Lampy ścienne o prostej konstrukcji doskonale sprawdzą się także w biurach.

Kinkiety przybierają przeróżne formy i kształty, od wspomnianych wcześniej klasycznych, po kształt diamentu, czy zwierzątek i roślin z przeznaczeniem do pokoju dziecięcego. Różne są też materiały szkło, plastik, metal – z łatwością dopasujesz je do stylistyki swojego mieszkania czy domu.