Jak wybrać odpowiedni materac do łóżka dziecięcego i nie tylko?

Najlepsze niusy w Sieci

Jak wybrać odpowiedni materac do łóżka dziecięcego i nie tylko?

tv

Dobór odpowiedniego materaca do łóżka zależy przede wszystkim od wieku osoby, która będzie na nim spała, ciężaru i ewentualnej alergii. To od tych czynników zależy rozwój układów mięśniowego i szkieletowego u dzieci, brak rozwoju bakterii wywołujących alergię czy zniwelowanie bólów kręgosłupa u osób starszych. Materac do spania powinien być odpowiednio dobrany, adekwatnie do wieku, wagi i ewentualnie chorób użytkownika. Zbyt twardy materac narazi osobę starsze na silne bóle w szczególności okolic lędźwi czy szyi. Zbyt miękki materac spowoduje u małych dzieci zapadanie się głowy, co może doprowadzić do zaburzeń oddechu podczas snu i nieprawidłowy wzrost układu szkieletowego. Małe dzieci do tego mają nieregularny metabolizm i szybko się pocą, co sprzyja rozwojowi bakterii i roztoczy, które wywołują alergie. Problemem może okazać się nie tylko sam materac, ale także wysłużone łóżko. Być może warto przemyśleć zakup nie tylko materaca, ale również łóżka. Zupełnie nowy zestaw może okazać się rozwiązaniem na krótki i przerywany sen. Jak wybrać odpowiedni materac do łóżka?

Matera do łóżka dziecięcego

Dla pociech w wieku kilku lat czy nastolatków najlepsze są średnio twarde lub twarde materace. Nie wgniotą się szybko oraz nie będą powodowały zapadania się głowy dziecka, co znowu powoduje powstawanie krzywizn na kręgosłupie. Należy też pamiętać o tym, że materac musi mieć odpowiednie rozmiary i nie powinien być za wąski czy krótki. Zwisające ręce z łóżka czy nogi także powodują nieprawidłowy wzrost u dzieci układu kostnego.

Materac do łóżka powinien zawierać również pokrowiec o właściwościach antybakteryjnych i możliwość prania w automacie. Przepuszczalny materiał zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza, a przez to brak nadmiernej potliwości. To silny pot ułatwia wytwarzanie się bakterii, które swoimi odchodami powodują alergię. Możliwość ściągania i prania pozwoli na usunięcie wszelkich drobnoustrojów. Sprawdź, jak powinny wyglądać materace dla dzieci!

Materac na łóżko dla dorosłych

Materace do łóżka różnią się nie tylko twardością pianki, z jakiej wykonany jest materac, ale także rozmiarami czy dodatkowymi warstwami. Lateks może zapewnić sprężystość, ograniczając twardość pianki poliuretanowej. Dzięki temu osoby starsze nie będą narzekały na jakość snu, bóle głowy, szyi czy odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Tak jak w przypadku materacy dla dzieci, materac na łóżko powinien mieć pokrowiec z możliwością prania w automacie.

Gdzie kupić materac na łóżko?

Materace na łóżka można kupić w takich firmach specjalistycznych jak Oliveo.pl. Sklepy meblowe mają nie tylko doświadczenie w dystrybucji materacy, ale fachowo doradzają w doborze materacy osobom, które mają określone warunki fizyczne czy schorzenia. Warto zasięgnąć opinii specjalistów. Poza tym mogą doradzić materac najlepszy dla poszczególnych grup wiekowych. Dystrybutorzy materacy mają również dostęp do modeli bezpośrednio u producenta i zawsze mogą dopytać o właściwości lecznicze, prozdrowotne czy antyalergiczne, jeśli materac takie wykazuje. Jeśli to za mało lub problemem nie jest sam materac, to zawsze można wybrać komplet łóżko plus materac. Cały nowy zestaw z pewnością uświetni zdrowy i nieprzerwany sen.

Wybór odpowiedniego materaca do łóżka jest uwarunkowany wieloma zmiennymi. Najlepiej poradzić się specjalisty z działu sprzedaży, który poleci najlepsze rozwiązania dla klienta.