Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ogród to marzenie wielu osób i sposób na relaks i wypoczynek. Nawet stosunkowo niewielki kawałek zieleni może stać się oazą i miejscem spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Kiedy do dyspozycji mamy ogromny teren możemy sobie pozwolić na spore szaleństwa, natomiast w przypadku małych przestrzeni każdy element powinien być dokładnie przemyślany. Dlatego zanim kupimy rośliny i krzewy ozdobne warto się dobrze zastanowić i stworzyć plan.

Dobry plan ogrodu to podstawa.

Niewielki ogródek to duże wyzwanie, dlatego nie można na oślep kupować, wszystkie rośliny do ogrodu muszą idealnie pasować. Najpierw należy się zastanowić co chcemy mieć w naszym ogródku. Czy oprócz strefy relaksu powinno się tam znaleźć miejsce na grilla lub wędzarnię. A może chcemy uprawiać warzywka i owoce? Jeśli mamy dzieci to powinien się również znaleźć niewielki plac zabaw lub basen w letniej porze. Te wszystkie elementy mają ogromne znaczenie, a rośliny ozdobne muszą do siebie doskonale pasować.

W jakim stylu ma być ogród?

Zanim zaczniemy sadzić należy się zastanowić w jakim stylu chcemy urządzić nasz ogród. Czy ma on być nowoczesny, romantyczny, a może w wiejskim stylu? Dopiero wtedy można się udać do szkółki roślin i kupić odpowiednie krzewy i drzewka. Warto również porozmawiać ze sprzedawcą i skonsultować poszczególne wybory, gdyż wiele roślin ozdobnych ma spore wymagania glebowe, nie lubi przeciągów lub stałej ekspozycji na słońce. Szkółka roślin bardzo często zatrudnia profesjonalistów, którzy wiedzą jakie rośliny ozdobne jakich warunków wymagają.

Dlatego przed wyborem dobrze jest poznać naszą działkę, ustalić jaka jest na niej gleba. Zobaczyć czy cały teren jest jednakowo nasłoneczniony przez cały dzień, czy są na niej drzewa, które dość mocno wyjaławiają glebę. Takie informacje pozwalają ustalić, które rośliny sobie poradzą, a z których lepiej zrezygnować, aby uniknąć rozczarowań i niepotrzebnych wydatków.

Rośliny i krzewy ozdobne odpowiedniej wielkości.

W małym ogrodzie rośliny ozdobne oraz krzewy muszą mieć odpowiednią wielkość. Jest to bardzo ważne i należy sprawdzić w jakim tempie będą rosły poszczególne gatunki, gdyż na kilka lat może się okazać, że z ogrodu zrobił się gąszcz, a jedne rośliny zagłuszają inne. Dlatego należy pamiętać, aby rośliny były dobrane wielkością oraz kolorystyką, gdyż tylko wtedy stworzymy harmonijny i piękny ogród.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.