Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Coraz więcej osób decyduje się na wynajem samochodu, zarówno na co dzień, jak i w czasie urlopu. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, jednak sam proces wypożyczenia odpowiedniego pojazdu może okazać się kłopotliwy i znacznie podnieść koszty transportu. Na co więc należy zwrócić uwagę, by wybrać najbardziej korzystną ofertę?

Gdzie wypożyczać?

Dobrym pomysłem jest kierowanie się opiniami innych osób, które często potrafią polecić najlepsze rozwiązania i wskazać wady czy zalety poszczególnych możliwości. W trakcie poszukiwań warto przeczytać przede wszystkim komentarze zamieszczane na specjalnych forach, a tym samym zapoznać się z informacjami na temat wypożyczania samochodów w różnych krajach, a także dowiedzieć się o najtańszych wypożyczalniach albo nieuczciwych firmach.

Porównywarki cen

W poszukiwaniach najlepszej wypożyczalni pojazdów nie warto ograniczać się jedynie do opinii innych osób. Dobrze jest przejrzeć także pozostałe oferty. W Internecie z łatwością można znaleźć wiele porównywarek cenowych, które zbierają dane i przedstawiają najbardziej korzystne rozwiązania. Zazwyczaj należy wpisać jedynie miejsce wynajmu i planowany termin wypożyczenia pojazdu, by móc przeglądać listę dostępnych aut wraz z cennikami. Niektóre porównywarki wymagają dodatkowo wpisania wieku kierowcy czy określenia klasy poszukiwanego samochodu. Większość posiada również opcję bezpośredniego przekierowania na stronę wypożyczalni, dzięki czemu rezerwacji można dokonać bardzo szybko.

Wyszukiwarki – o czym warto pamiętać?

Przy korzystaniu z wyszukiwarki należy mieć na uwadze różne pułapki, które mogą czekać na potencjalnych klientów wypożyczalni. Duże znaczenie ma na przykład lokalizacja – może się zdarzyć, że dana wypożyczalnia pojazdów naliczy dodatkową opłatę za wynajem samochodów na lotnisku. Dodatkowych opłat można spodziewać się również w sytuacji, gdy auto wypożyczy się w jednym miejscu, a zwróci w innym. Warto także pamiętać, że niemal w każdej wypożyczalni będą obowiązywały stawki za rozpoczętą dobę – w przypadku zwrócenia samochodu po godzinie 12, zostanie więc naliczona opłata za dodatkowe 24 godziny.

Wynajem u firmy

Nie zawsze internetowa rezerwacja auta okaże się korzystna, szczególnie jeśli chodzi o wynajem długoterminowy auta. Największe wypożyczalnie mają bowiem swoje oddziały, w których wynajmują auta niższego standardu w niższych cenach. Bezpośredni wynajem może więc okazać się świetnym sposobem na obniżenie kosztów. Wiele osób decyduje się także na korzystanie z małych, lokalnych wypożyczalni, w których można znaleźć samochody w niższych cenach niż te oferowane przez duże firmy. Lokalne oferty często nie są też uwzględniane przez wyszukiwarki, dlatego warto dokładnie przejrzeć oferty w Internecie, by nie przegapić najbardziej korzystnych rozwiązań.

Wiek kierowcy

Na koszty wynajmu znaczący wpływ może mieć wiek osoby wypożyczającej. Młodzi kierowcy muszą liczyć się z dodatkową opłatą. Czasami może się nawet zdarzyć, że w ogóle nie będą mogli wynająć samochodu, ponieważ wypożyczalnie określają minimalny wiek potrzebny do zrealizowania transakcji. Warto przy tym pamiętać, że limity wiekowe różnią się nie tylko między poszczególnymi państwami, ale również między wypożyczalniami.

Warunki umowy

Oczywiście przed wypożyczeniem samochodu koniecznie trzeba przeczytać warunki umowy. Warto przy tym pamiętać, że na stronie wyszukiwarek zazwyczaj nie będą umieszczone informacje o dodatkowych opłatach. Przed realizacją transakcji warto więc zajrzeć na stronę wypożyczalni samochodów i tam sprawdzić wysokość dodatkowych opłat. W przeciwnym razie może się okazać, że oferta, która z początku wydawała się najbardziej atrakcyjna, pociągnie za sobą wiele nieprzewidzianych kosztów.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.