Jak stylowo połączyć surowość loftu z przytulnością stylu skandynawskiego

Najlepsze niusy w Sieci

Jak stylowo połączyć surowość loftu z przytulnością stylu skandynawskiego

taras

Ostatnio bardzo popularny stał się styl loftowy, którego surowość i niepowtarzalny charakter pociąga głównie singli i osoby młode, które jeszcze nie posiadają rodzin i zobowiązań. Jednakże, wbrew pozorom, wnętrze w stylu loftowym wzbogacone o elementy przytulnego stylu skandynawskiego, z pewnością spodoba się każdemu i idealnie sprawdzi się w każdym mieszkaniu, zachwycając swoim niepowtarzalnym, bardzo eleganckim i komfortowym, ale również nowoczesnym i designerskim charakterem.

Styl skandynawski

Styl loftowy, tak jak i styl skandynawski, bardzo lubi duże, otwarte przestrzenie pełne światła i jasnych kolorów, dlatego w industrialnym wnętrzu powinny być duże okna i nieco wyższe sufity, które jeszcze bardziej powiększą optycznie rozmiar mieszkania. Bardzo ważnym częścią stylu loftowego są także elementy ceglane lub betonowe, można w ten sposób odkryć jedną ze ścian, np. w kuchni bądź salonie. Idealnie sprawdzą się także dodatki ze stali czy metalowe akcenty. Dodatki powinny być proste i ascetyczne, z pewnością w takim wnętrzu fantastycznie będzie wyglądała duża industrialna lampa lub trójnogi stolik z elementami metalu.

Takie dość surowe wnętrze z łatwością ocieplimy stylem skandynawskim – dodatkami i meblami skandynawskimi, które dzięki swojej prostocie i funkcjonalności, idealnie wpasują się w wnętrza zaaranżowane w równie minimalistycznym i praktycznym stylu loftowym. Z pewnością wybierając drewniane elementy i meble skandynawskie – np. regał z masywnymi półkami z bukowego, naturalnego drewna – i biel jako przeważający w pomieszczeniu kolor, nadamy wnętrzu o wiele przytulniejszego charakteru.

Styl loftowy

Również żywsze kolory dodatków i mebli skandynawskich idealnie przełamią ascetyczność stylu loftowego, np. komfortowa miętowa sofa Gullris, która dzięki swojemu nowoczesnemu designowi i skandynawskiej prostocie, jeszcze bardziej spotęguje wyjątkowy klimat wnętrza. Ciepły i przytulny akcent wprowadzi do pomieszczenia także, niezwykle wygodny, fotel w stylu skandynawskim Mirror. Został on wykonany z naturalnych, najwyższej jakości materiałów – solidnego drewna bukowego, które idealnie przełamie metaliczną surowość stylu loftowego oraz wysokogatunkowej włoskiej tkaniny, która jest kwintesencją prostoty i elegancji stylu skandynawskiego. Komfortowy fotel w stylu skandynawskim nie tylko umili i uprzyjemni codzienny wypoczynek, ale także wprowadzi do wnętrza wyjątkowy, domowy klimat. Idealnym towarzystwem dla mebli, a w szczególności dla fotela w stylu skandynawskim, będą dodatki z grubej i ciepłej wełny, np. koce, kapy i dywany. Idealnie sprawdzą się także poduszki w geometryczne wzory i wygodne pufy, które odciążą nasze nogi.

Wnętrze, w którym został połączony styl loftowy ze stylem skandynawskim, z pewnością będzie zachwycało swoją elegancją i nowoczesnością połączoną z niezwykłym klimatem z nutką pełnej wdzięku ekstrawagancji.

Polecamy oryginalne meble skandynawskie: https://scandicsofa.pl/