Jak stworzyć przytulny zakątek w pokoju dziennym?

Najlepsze niusy w Sieci

Jak stworzyć przytulny zakątek w pokoju dziennym?

salon

Nawet w małym salonie możemy stworzyć magiczne miejsce do relaksu z filiżanką kawy lub przy książce wśród płonących świec. Odpowiednie zestawienie detali sprawi, że zbudujemy twój własny kącik, w którym z przyjemnością odpłyniemy myślami od codzienności. Jak stworzyć ciepły i przytulny klimat w pokoju dziennym?

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Podczas urządzania kącika sprzyjającemu relaksowi warto zastanowić się nad zagospodarowaniem dostępnej przestrzeni. Przede wszystkim należy skonfrontować metraż z naszymi wyobrażeniami o idealnym salonie. Meble nie mogą swoimi gabarytami sprawiać przytłaczającego wrażenia. Świetnym rozwiązaniem jest wygodny fotel z podnóżkiem i mały stolik, na którym postawimy herbatę lub przekąski. Ciekawe meble do salonu można znaleźć między innymi w sklepach internetowych:  https://www.agatameble.pl/. Przytulny zakątek powinien znajdować się z dala od miejsca, w którym toczy się życie rodzinne, a więc w kuchni i jadalni a więc kuchni i jadalni. Jeżeli mamy w domu kominek, warto postawić meble tuż przy nim, rozkoszując się dźwiękami palonego drewna.

Zadbaj o oświetlenie

Odpowiednie światło tworzy wyjątkowy relaksujący klimat w każdym pomieszczeniu. Warto zadbać o kilka źródeł światła w salonie. Przy wygodnym fotelu lub sofie z pewnością sprawdzi się lampa stojąca, którą w razie potrzeby będziemy mogli dowolnie przestawiać. Jeżeli mamy stolik przy siedzisku, można postawić na nim małą lampkę, która nada odpowiedni klimat, a także umożliwi czytanie. Warto pamiętać, że relaksowi sprzyja niezbyt intensywne ciepłe światło.

Kolor ma znaczenie

Każde z nas ma swoje ulubione barwy, jedni lubią intensywne kolory, inni bardziej neutralne. Należy pamiętać, że odpoczynkowi nie sprzyja zbyt duża ilość barw. Mocne jaskrawe kolory raczej pobudzają niż relaksują. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pomalowanie ścian w odcieniach beżu, szarości, błękitu, zieleni czy w pastelach. Miłośnicy bardziej wyrazistych wnętrz mogą postawić turkusowy fotel czy kanarkową sofę.

Szczegóły, które tworzą klimat

Urządzając przytulny zakątek warto dobrać do mebli współgrające kolorystycznie dodatki. Przytulny klimat dadzą przede wszystkim poduszki, miękki koc, puszysty dywan, dekoracje w postaci ramek do zdjęć czy wazonów. Relaksowi sprzyja ład i porządek wkoło, dlatego ozdoby nie powinny być zbyt krzykliwe i dominować nad otoczeniem.