Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Systemy bezkluczykowe są pozornie bardzo wygodne dla właścicieli aut, ale dają również ogromne możliwości złodziejom. W ostatnich latach, gdy bardzo popularne stały się auta wykorzystujące ten system, złodzieje zaczęli na masową skalę wykorzystywać „metodę na walizkę” do uprowadzania pojazdów. Wykorzystuje ona niedoskonałość systemów bezkluczykowych, a ochrona przed tą metodą jest bardzo trudna. Można się chronić na przykład przez rozwiązanie Protected by James, które uniemożliwia przechwycenie sygnału z modułu otwierającego auto. Więcej informacji o tym, jak działają pudełka na klucze tej firmy, znajduje się na protectedbyjames.com.

Jak wygląda kradzież metodą na walizkę?

Metoda wykorzystuje specjalnie zaprojektowane urządzenie przechwytujące sygnał z modułu sterującego autem oraz przekazuje go do drugiego urządzenia, które podszywa się pod kluczyk. W praktyce wygląda to w taki sposób, że jedna osoba musi zbliżyć się z odpowiednim aparatem do oryginalnego modułu auta, a druga osoba dostaje na swoje urządzenie sygnał, który imituje oryginalny kluczyk. Wtedy może po prostu wejść do auta i odpalić silnik, nawet gdy kluczyk jest oddalony o kilkadziesiąt, a w przypadku niektórych rozwiązań nawet o kilkaset metrów. To sprawia, że kradzież auta spod domu, bloku lub biura jest wyjątkowo łatwa. Pudełko na klucze James blokuje możliwość „kradzieży” sygnału poprzez zatrzymanie fal nadajnika. Jest to jedyna, skuteczna metoda ochrony przed tą metodą kradzieży, poza całkowitym wyłączeniem tego systemu. James Key Box są jednak o wiele wygodniejsze w używaniu, niż rezygnowanie z gadżetu, jakim jest system bezkluczykowy.

Jak chronić się przed metodą kradzieży na walizkę?

Niestety producenci aut nie są w stanie opracować systemu, który ochroni auta przed kradzieżą. Właściwie wszystkie modele aut dostępne na rynku, które wykorzystują ten system, są podatne na kradzież. Jedyne co można zrobić to:

  • umieścić auto w dobrze zamkniętym garażu, aby fizycznie uniemożliwić kradzież auta
  • całkowicie wyłączyć moduł bezdotykowego otwierania auta w ASO
  • używać produktów James, które uniemożliwią wzmocnienie sygnału i podszycie się pod oryginalny kluczyk.

Bardzo istotne jest dbanie o wszystkie aspekty bezpieczeństwa, gdyż ze względu na łatwość kradzieży, wielu ubezpieczycieli nie chce wypłacać odszkodowań za kradzieże przeprowadzone metodą na walizkę.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.