Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Regały metalowe to idealne meble do garaży, warsztatów przydomowych, piwnic spiżarni. Regały metalowe znajdziemy też w sklepach, magazynach, archiwach, biurach.

Regały metalowe są łatwe w utrzymaniu czystości. Nie wymagają dużego nakładu pracy, by długo zachowały ładny, estetyczny wygląd, by były lśniące. Wprawdzie na gładkich  powierzchniach metalowych łatwo można zauważyć nawet niewielkie drobinki kurzu i innych zabrudzeń, ale wystarczy często przecierać powierzchnię regałów miękką, suchą ściereczką, by nadać meblom połysk i estetyczny wygląd. Aby na powierzchni regałów nie osadzały się kłaczki, należy wybierać zwarte ścierki.

Co jakiś czas należy przetrzeć regał metalowy wilgotną ściereczką z dodatkiem łagodnego detergentu, następnie należy wytrzeć go do sucha i wypolerować. Należy uważać, by nie przemoczyć metalowych powierzchni, gdyż to może doprowadzić do korozji i przebarwień. Jeżeli chcemy, by metalowe meble nabrały dodatkowego połysku, możemy przecierać je szmatką umoczoną w wodzie z solą lub z sodą oczyszczoną, po czym dokładnie przecierać suchą szmatką.

Aby zapobiec korozji, należy unikać uszkodzenia mebli i długotrwałego kontaktu z wilgocią. Każde zachlapanie należy od razu wytrzeć do sucha, po każdym myciu należy również wytrzeć całą powierzchnię do sucha.

Jeżeli zauważymy na meblach rdzę, należy użyć preparatów odrdzewiających. Dzięki temu zniszczenia nie obejmą większej powierzchni mebli. Jednym z takich preparatów jest Fosol,  odrdzewiacz do stali i do żeliwa. Jeżeli zauważymy rozleglejsze zmiany, należy poddać meble renowacji polegającej na ścieraniu wierzchniej warstwy i zastąpieniu jej nową.

Należy unikać zbyt silnych środków czyszczących, wszelkich rozpuszczalników, ostrych narzędzi, drucianych gąbek, ponieważ mogą one szybko zniszczyć zewnętrzną warstwę mebli i przyspieszyć ich korozję.

O czym należy pamiętać?

Pomimo tego, że metal to bardzo wytrzymały materiał, o meble metalowe należy odpowiednio dbać, by na długie lata zachowały swój estetyczny wygląd i funkcjonalność. Przede wszystkim należy używać mebli zgodnie z przeznaczeniem, nie dopuszczać do tego, by meble metalowe stały na wilgotnych posadzkach, należy unikać przechowywania mokrych i wilgotnych rzeczy, starać się utrzymywać meble suche.

Do mycia regałów metalowych i innych mebli wykonanych z metalu nie wolno używać rozpuszczalników ani środków z chlorem. Meble metalowe pokrywa powłoka lakiernicza zabezpieczająca meble przed działaniem warunków zewnętrznych. Należy pilnować, by krawędzie przedmiotów umieszczanych na meblach nie naruszyły tej powłoki.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.