Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Branża nieruchomości cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wielu inwestorów. W lokale mieszkaniowe jak i użytkowe inwestuje się własne finanse niemal non stop. Nic w tym dziwnego. Dlatego też i mieszkania na sprzedaż w Warszawie to towar bardzo chodliwy. Jak jednak z pomysłem inwestować w lokale, by na tym nie tracić? Sprawdziliśmy to.

Lokata kapitału na lata

Zakup nieruchomości mieszkaniowej lub komercyjnej to właściwie jedyny tak pewny i bezpieczny sposób lokaty kapitału we współczesnych czasach. Z każdą chwilą bowiem, odkąd jesteśmy posiadaczami własnej nieruchomości, wzbogacamy się i na tym nie tracimy. Bo ceny nieruchomości i ich wartość stale idą w górę. I trend ten raczej nie przestanie być aktualny.

Rynek pierwotny wciąż górą

Inwestować w nieruchomości można jednak nie tylko na użytek własny, ale z myślą i o tym, by posiadaną nieruchomość przeznaczyć później pod wynajem. Aby jednak można było czerpać same korzyści z takiej inwestycji – przed jej zakupem czy uzyskaniem kredytu – warto dokładnie przeliczyć jej rentowność. Eksperci szacują, że rentowność mieszkania na sprzedaż w Warszawie, zakupionego na rynku pierwotnym, oscyluje w wysokości 4%. Może być wyższa lub niższa. To jednak zależne będzie już od stanu nieruchomości czy jej lokalizacji. Im czynniki te są bardziej atrakcyjne, tym wartość rentowności automatycznie idzie w górę.

Stan deweloperski nie jest zły

W ofercie aktualnych ogłoszeń znajdziemy rzecz jasna również mieszkania na sprzedaż w Warszawie dostępne w stanie deweloperskim. Co to oznacza dla inwestora? Będzie on musiał zadbać o wykończenie lokalu pod klucz. Tym bardziej, jeśli planuje wystawić ofertę na wynajem. Tak przygotowany lokal mieszkalny będzie dużo bardziej atrakcyjny dla potencjalnych najemców. W praktyce zaś oznacza to nie więcej niż tyle, że będzie mógł sam na siebie zarabiać – i to już w bardzo krótkim czasie.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.