Impregnat do butów – jak działają powłoki hydrofobowe?

Najlepsze niusy w Sieci

Impregnat do butów – jak działają powłoki hydrofobowe?

buty

Impregnaty hydrofobowe stają się coraz popularniejszą formą ochrony naszego obuwia czy odzieży. Warto zatem zamiast standardowych form konserwacji i pielęgnacji butów zastanowić się nad nano impregnacją hydrofobową.

Impregnat do butów – jak działają powłoki hydrofobowe?

Bywają takie dni, że pada deszcz, śnieg. Trudno wtedy zadbać o estetyczny wygląd obuwia. Przemoczone buty tracą swoje cechy i są podatne na uszkodzenia.
Wychodzi na to, że najlepszym rozwiązaniem w tym okresie dla naszych nóg są kalosze

Co można zrobić gdy tak niewyjściowe buty nie wchodzą w grę?

Zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenie obuwia przed czynnikami, na które będą narażone. Ponieważ wszystkie buty wymagają troski i dbałości o nie, by służyły niejeden sezon i wyglądały jak zaraz po nabyciu.

W tym przypadku warto zastosować impregnat do butów, który w profesjonalny sposób ochroni obuwie przed wilgocią, deszczem i zabrudzeniami.

Impregnat do butów opracowany w nowoczesnej technologii.

Daje możliwość zabezpieczania przed błotem, solą drogową, deszczem. Zaletą jest wszechstronność stosowania, zabezpieczyć można każdą tkaninę, odzież, obuwie również zamszowe.

Impregnat do butów, po nałożeniu (najlepiej sprawdza się ten w formie sprayu), tworzy na obuwiu niewidoczną warstwę hydrofobową, działającą na zasadzie odpychania wody i brudu.

Uchroni buty przed zabrudzeniami, nadmierną wilgocią i powstawaniem nieestetycznych zacieków (skutek działania soli drogowej), trudnych do zlikwidowania.

Impregnat do butów – czy warto stosować?

Impregnat do butów, zabezpieczając obuwie warstwą ochronną, nie zmieni jakości ani właściwości materiału, z którego są wykonane. Nie wpłynie na zmianę koloru, miękkości oraz zachowa dobrą przepuszczalność powietrza. Na rynku można odnaleźć powłoki zabezpieczające z aktywnymi cząstkami srebra, które znacząco ograniczają rozwój bakterii, grzybów i pleśni.

Buty najlepiej impregnować zaraz po zakupie i regularnie tę czynność powtarzać.

Dobry impregnat do butów jest niezbędny, by obuwie zachowało wypielęgnowany stan a regularne spryskiwanie nano impregnatem, ułatwia także ich pielęgnację w przyszłości.

Wybierając impregnat można skorzystać z ofert sklepów stacjonarnych i internetowych, np. sklep NanoZakupy.pl proponuje wysokiej jakości impregnat do butów, który zabezpiecza przed wilgocią, zwiększa trwałość obuwia i znacznie wydłuża ich żywotność.