Honda Civic IX – sprawdź, dlaczego warto ją kupić!

Najlepsze niusy w Sieci

Honda Civic IX – sprawdź, dlaczego warto ją kupić!

kluczyki

Civic to jeden z tych modeli aut, które od lat cieszą się mocną pozycją na polskim rynku. Ten japoński kompakt ma sporo zalet, a poszczególne generacje, jak np. generacja IX, mają swoich zagorzałych zwolenników.

Honda Civic IX – wyjątkowe auto w kilku odsłonach

IX generacja Civika zadebiutowała w 2011 r. i była produkowana do 2016 r. Doczekała się paru wariantów nadwozia, a mianowicie: kombi, coupé, sedana i hatchbacka. Jak podkreślają eksperci z salonu Honda Plaza, w Europie – w tym i w Polsce – zdecydowanie największą popularnością cieszą się sedan i hatchback. W ramach ciekawostki warto nadmienić, że na potrzeby rynków w Ameryce Północnej sedan doczekał się modyfikacji, lecz były to kosmetyczne zmiany. W zależności od typu nadwozia powstały różne wersje wyposażeniowe. Sedan doczekał się ich aż dziewięciu: EX, HF, HX, LX, S, Comfort, Executive, Mugen i X Edition. W przypadku hatchbacka były to: Comfort, Sport, S, Lifestyle i Executive.

Honda Civic IX w gronie najbardziej poszukiwanych używanych aut w Polsce

Pomimo, że używana Honda Civic IX w dobrym stanie technicznym i niedużym przebiegiem nie należy do najtańszych samochodów, to opłaca się w nią zainwestować z paru powodów. Przede wszystkim model ten jest bardzo ceniony za niską awaryjność i dostępność części. Honda Civic to samochód niezwykle popularny, dzięki czemu z nabyciem potrzebnych elementów nie ma kłopotów. To z kolei pozwala sporo zaoszczędzić na serwisie. Oprócz tego „dziewiątka” wyróżnia się wygodnym i przestronnym wnętrzem, które pod kątem stylistycznym mocno nawiązuje do VIII generacji. Na uwagę zasługują m.in. pozycja za kierownicą (kierowca ma do dyspozycji fotel z szerokim zakresem regulacji) oraz niezwykle precyzyjny układ kierowniczy. Na tym zalety Hondy Civic IX się nie kończą. Nie sposób tu pominąć bardzo dobrych właściwości jezdnych i bagażników o sporej pojemności, np. w kombi wynosi ona 624 l, a po złożeniu tylnej kanapy zwiększa się do 1668 l. W samochodzie nie występują również problemy z korozją.