Giulia czy Giulietta – która z nich skradnie Ci serce?

Najlepsze niusy w Sieci

Giulia czy Giulietta – która z nich skradnie Ci serce?

alfa

Jak wybrać ideał, skoro występuje w dwóch tak magnetycznych wersjach? Nie jest to łatwe zadanie. Warto mu jednak podołać: Alfa Romeo, jak żadna inna marka, potrafi tak zauroczyć kierowcę zarówno pod względem stosowanych technologii, jak i niezaprzeczalnie wyjątkowego stylu. Obejrzyjmy oba modele i spróbujmy zadecydować.

Giulietta – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Zacznijmy od starszej przedstawicielki Alfa Romeo, która na europejskie drogi wyjechała po raz pierwszy w 2010 roku. Ogromną siłą tego modelu jest oryginalny design, dzięki któremu tak łatwo rozpoznać samochody włoskiej marki. Dobry wygląd szedł w parze ze świetnym wyposażeniem oraz rozwiązaniami, które pozwalały na wygodną, bezpieczną jazdę, zwłaszcza w warunkach miejskich. Co roku model udoskonalano zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym, prezentując kierowcom coraz ciekawsze odsłony tej klasycznej piękności.

Prowadzenie, osiągi, wygląd – wszystko to sprawiło, że Giulietta wciąż cieszy się zainteresowaniem kierowców zakochanych w klasycznych pięknościach, mimo jej że produkcję zakończono w 2020 roku.

Giulia – pewna siebie i mocna

Młodsza siostra Giulietty pojawiła się na drogach w 2016 roku i niemal natychmiast zawładnęła wyobraźnią europejskich kierowców. To auto prowadzi się po prostu świetnie! Marka chętnie wraca do tego modelu, stale go udoskonalając. Z chwilą, gdy linię produkcyjną opuszczał ostatni egzemplarz Giulietty, Giulia otrzymała nową twarz. Face lifting obejmował zmiany w obrębie maski, felg oraz wydechu. We wnętrzu dopieszczono szczegóły, w tym wygląd kierownicy czy środkową konsolę, aby sprawić jeszcze więcej frajdy podczas prowadzenia tego wyjątkowego samochodu.

Obecnie możemy cieszyć się Giulią jeszcze bardziej – twórcy modelu postanowili przywrócić wersję GTA z 1965 roku. Specjalna tuningowana wersja jest już dostępna w sprzedaży!