Gdzie i jak kupić auto po leasingu?

Najlepsze niusy w Sieci

Gdzie i jak kupić auto po leasingu?

auto

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub nie wiesz z czym wiąże się zakup samochodu po leasingu to ten artykuł jest dla ciebie! Pewna historia, dobry stan techniczny, atrakcyjna cena i duża dostępność. To tylko niektóre walory pojazdów, które trafiły na rynek wtórny po okresie użytkowania ich w ramach leasingu. Jak kupować samochody poleasingowe i na co zwrócić uwagę przeglądając ogłoszenia o sprzedaży takich aut w sieci? Podpowiadamy.

Co to są samochody z leasingu?

Leasing to forma długoterminowego wynajmu aut – osobówek, dostawczaków, ciężarówek, autobusów, a nawet motocykli i innych specjalistycznych pojazdów. Leasingodawca użycza taki pojazd użytkownikowi (podmiotowi prowadzącemu działalność gospodarczą) za opłatą na okres kilku lat. Zobowiązuje go przy tym do dokonywania regularnych przeglądów i napraw w autoryzowanych warsztatach. Niekiedy nakłada też na niego roczny limit kilometrów, który może przejechać takich pojazd. Dzięki temu samochody poleasingowe, które trafiają do sprzedaży na rynku wtórnym, znajdują się w dobrym stanie technicznym i mają względnie niewielki przebieg. Są też dość nowe, a do tego dostępne w przystępnej cenie. Nic dziwnego, że cieszą się dużą popularnością wśród nabywców pojazdów używanych.

Samochody poleasingowe – jak kupować?

Auta po leasingu możemy nabyć na różne sposoby. Tego rodzaju sprzedażą zajmuje się część stacjonarnych komisów samochodowych. Ogłoszenia o sprzedaży takich pojazdów możemy też znaleźć na popularnych serwisach ogłoszeniowych. Ciekawą opcją dla nabywców poszukujących cenowych okazji są wyspecjalizowane serwisy aukcyjne ze sprzętem pochodzącym z leasingu. Licytacje są otwarte dla wszystkich zainteresowanych – wygrywa w nich najwyższa oferta cenowa. Samochody poleasingowe, które można nabyć w ten sposób, objęte są często kilkumiesięczną gwarancją. Ogłoszenia o sprzedaży wyposażone są w bogatą dokumentację fotograficzną oraz wyczerpujący opis konkretnego egzemplarza. Niekiedy umożliwiają też wgląd do specjalistycznej ekspertyzy wystawionej przez rzeczoznawcę, w której zawarte są informacje o stanie technicznym pojazdu oraz ewentualnych usterkach.