Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Innowacyjne technologie sprawiają, że prowadzenie własnej firmy stało się łatwiejsze. Dostępnych jest tak wiele narzędzi, że każde przedsiębiorstwo znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto wziąć pod uwagę, że kadry i płace to dział, który stale się zmienia. W roku 2019 weszło w życie nowe rozporządzenie – nie ma konieczności gromadzenia papierowej wersji akt osobowych pracownika. Alternatywą jest e-teczka, dzięki której możliwe jest elektroniczne gromadzenie danych. Warto bliżej zapoznać się z tym rozwiązaniem.

Niższe koszty

Tradycyjna księgowość i administracja może generować wysokie koszty. Właśnie dlatego warto szukać sposobów na obniżenie wydatków w firmie. Jednym z nich jest założenie e-teczek naszym pracownikom. Jest to rozwiązanie o wiele tańsze niż gromadzenie dokumentacji w wersji papierowej. W dużej mierze wynika to z przepisów określających przetwarzanie danych osobowych w firmie. W przypadku standardowych teczek musimy uwzględnić konieczność ich magazynowania. Cyfrowe archiwum nie generuje niemal żadnych kosztów. Warto również dodać, że gromadzenie danych w formie elektronicznej jest o wiele wygodniejsze. Możemy w dowolnym momencie znaleźć potrzebne nam informacje. Nie musimy przerzucać sterty papierów. Dobrze jest również dowiedzieć się, jak łatwo rozliczać pracowników.

Sprawny obieg danych

E-teczki sprawiają, że dane przetwarzane są w ekspresowym tempie. Należy również wspomnieć, że o wiele szybciej wprowadzimy dane osobowego nowego pracownika. Współczesna narzędzia są na tyle intuicyjne, że ograniczają nakład pracy do absolutnego minimum. Eliminacja papierowych umów oraz pozostałych dokumentów sprawia, że nie utoniemy w papierach. Zmniejsza się również ryzyko ich zaginięcia, czy też zniszczenia.

Plusem e-teczek jest również fakt, że jest to ekologiczne rozwiązanie. Nie będzie już generować tony dokumentów drukowanych na papierze. Łatwiej będzie nam również utrzymać porządek w miejscu pracy. Jest to szczególnie ważne dla przedsiębiorców, którzy nie posiadają wydzielonego biura. Na uwagę zasługuje również to, że cyfryzacja danych spełnia wszelkie wymogi RODO. Jak powszechnie wiadomo każdy przedsiębiorce jest zobowiązany do ich przestrzegania.

Jak sprawnie i dobrze zarządzać kadrami w firmie?

E-teczki są bardzo wygodnym i ciekawym rozwiązaniem. Prowadząc firmę, należy maksymalnie skracać czas związany z organizacją i zarządzaniem firmą. Sporo czasu przedsiębiorcom zabiera zarządzanie kadrami i wyliczanie płac. W tym celu warto  skorzystać z https://wfirma.pl/kadry-i-placeirma.pl – to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie komfort i prostotę użytkowania narzędzi biznesowych.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.