Dom – spokojny azyl

Najlepsze niusy w Sieci

Dom – spokojny azyl

dom

Jeśli szukać jakiegoś synonimu do słowa dom, to wiele osób zapewne wskazałoby na pojęcie azylu. Dom to oczywiście z jednej strony określony budynek, aczkolwiek kojarzy się on nam również z miejscem ciepłym, rodzinnym, ze spokojną atmosferą, z miejscem, w którym można odetchnąć, można wypocząć, czyli taki swoisty azyl po ciężkim dniu pracy. Oczywiście to jest teoria, która nie zawsze sprawdza się w praktyce, aczkolwiek nad tym nie będziemy się w tym miejscu rozwodzić.

Kształtowania przestrzeni mieszkaniowej

Chcemy wskazać na współczesne możliwości kształtowania przestrzeni domowej, kształtowania poszczególnych pomieszczeń Z jednej strony powiemy, że na rynku mamy dostęp do nieograniczonej ilości materiałów, to różnych technologii, do różnych rozwiązań, a z drugiej strony również powiemy, że współcześnie bardzo duży akcent stawia się na zachowanie pewnych zasad prawidłowej aranżacji wnętrz. W telewizji mamy sporą ilość programów poświęconych owej aranżacji, przedstawiających różnego rodzaju metamorfozy poszczególnych pomieszczeń, mamy nawet ku temu poświęcone całe kanały telewizyjne. Poza tym mamy szeroki dostęp do różnego rodzaju czasopism, nie wspominając już o takim aspekcie jak artykuły i strony internetowe traktujące w tym temacie. Tym samym dom staje się pewnego rodzaju poligonem, aczkolwiek na pewno nie doświadczalnym i na pewno nie w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Dom – nasze miejsce na Ziemi

Mowa jest o poligonie, na którym staramy się stworzyć coś bardzo wyjątkowego, coś, co rzeczywiście będzie spełniało nasze oczekiwania i co sprawi, że nasz własny dom będzie odzwierciedleniem naszych marzeń, będzie dla nas prawdziwym azylem, w którym po prostu będziemy czuli się bardzo dobrze, do którego bardzo chętnie będziemy chcieli wracać po trudnym, męczącym dniu pracy, a być może także po trudnej, dalekiej podróży. Dom to nie tylko cztery ściany, chociaż są one ważne. Dom to tak naprawdę ludzie, którzy w nim mieszkają i to oni tworzą wyjątkową jego atmosferę. Wszystko inne schodzi na dalszy plan, aczkolwiek nie znaczy to wcale, że nie jest to bardzo istotne.