Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pożyczki pozabankowe od kilku lat ratują już osoby w trudnej sytuacji finansowej, którym bank odmówił udzielenia kredytu. Dłużnicy, osoby z niewystarczającym dochodem, czy takie, które mają trudności z jego wykazaniem, mogą napotkać niemałe problemy w uzyskaniu pożyczki. Na kłopoty przy współpracy z bankiem mogą liczyć również ci pożyczkodawcy, którzy chcą zaciągnąć pożyczkę w niewielkiej wysokości (np. 100 zł). Instytucje finansowe zazwyczaj nie rozpatrują wniosków o tak niewielkie pożyczki. Gdzie mogą się wtedy udać takie osoby po pomoc? Firmy pożyczkowe zaoferują im możliwość zaciągnięcia kredytu, chwilówki, czy pożyczki bez zbędnych formalności i często nawet bez konieczności wychodzenia z domu.

Negatywna historia kredytowa nie jest problemem

Miałeś trudności ze spłatą swojego poprzedniego zobowiązania? Nic nie szkodzi. Firmy pożyczkowe – w przeciwieństwie do banku – spojrzą na Ciebie przychylniejszym okiem. Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby Twoje zobowiązania były spłacane regularnie, jednak wiele firm pożyczkowych, które znajdują się na rynku, pomaga również osobom w trudnej sytuacji finansowej. Niektóre oferują nawet wsparcie merytoryczne w tej kwestii. Jeśli masz problem ze spłatą poprzednich zobowiązań, jesteś dłużnikiem, a nawet masz komornika, możesz zwrócić się o wsparcie o firmy pożyczkowej i zobaczyć, co dany podmiot może Ci zaoferować.

Coraz większą popularnością cieszy się również tzw. social lending. Firma pożyczkowa jest w tym przypadku jedynie łącznikiem pomiędzy inwestorem a pożyczkobiorcą i nadzoruje cały proces transakcji. Co nam daje skorzystanie z social lending? Znacznie większe możliwości w kwestii kwoty zapożyczenia, jak i samych warunków. W tym przypadku to nie firma decyduje o oprocentowaniu, czy długości kredytowania, a inwestor, z którym możemy się – mówiąc kolokwialnie – po prostu dogadać. Bardzo często to właśnie social lending jest możliwością do wyjścia z długów osób w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Dla bezrobotnych i dla młodych

Aby zaciągnąć pożyczkę pozabankową, nie musimy wykazywać swoich dochodów, a nawet mieć określonego restrykcyjnymi wymaganiami stażu pracy. W przypadku firm pożyczkowych, do podpisania umowy będziemy musieli podać jedynie dane z dowodu osobistego lub skan dowodu. Niektóre podmioty mogą nas prosić również o zaświadczenia o zarobkach lub wyciąg z konta, jednak takie przypadki należeć będą do rzadkości.

Szybka Pożyczka

Spora część firm pożyczkowych nie będzie weryfikować nas w popularnych rejestrach. Pożyczki są ratunkiem dla osób zadłużonych. Dzięki dodatkowemu zastrzykowi gotówki mogą uniknąć wpadnięcia w spiralę zadłużenia i pogorszenia jedynie swojej sytuacji finansowej. Pamiętajmy jednak, że jeśli mamy długi, konieczne jest wytyczenie sobie planu działania, który umożliwi nam uporanie się ze swoimi zobowiązaniami finansowymi.

Najkorzystniejsze pożyczki – gdzie ich szukać?

Aby znaleźć najlepszą ofertę dla siebie, warto jest skorzystać z jednego z rankingów, np. Ranking problemfinansowy.pl. Dzięki niemu w jednym miejscu mamy zebrane wszystkie informacje, które są niezbędne do wybrania najatrakcyjniejszej oferty.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.