Czy warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

Najlepsze niusy w Sieci

Czy warto skorzystać z usług projektanta wnętrz?

mieszkanie

Mieszkanie lub dom to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. To w domu odpoczywamy, spotykamy swoich najbliższych, do domu zapraszamy gości. Nawet jeśli w pracy jesteśmy częściej, to chwile w domu są dla nas ważniejsze. Ważne też więc, żeby były to chwile spędzone mile, w otoczeniu, które nam odpowiada, podoba nam się, sprawia, że się relaksujemy.

Nie dziwne więc, że tak wiele uwagi przykładamy do urządzania swoich wnętrz, marzymy o nich i staramy się, aby efekt się z tymi marzeniami nie rozminął. Aranżowanie wnętrz to jednak zadanie tak samo przyjemne, jak i wymagające. Jeśli nie czujemy się w tym mocni, możemy skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz.

Jak pracuje projektant?

Projektant, któremu zlecasz pracę, na pewno musi zobaczyć twoje mieszkanie oraz poznać twoje preferencje i wyobrażenia, co do tego, jak ma ono wyglądać. Zdecydowanie łatwiej będzie, jeśli przedstawisz mu je w formie graficznej, a więc odnajdziesz gotowe inspiracje i po prostu mu je pokażesz. Opowiedz mu o wszystkim, co ci się podoba, czy to będzie dotyczyło tapet na ścianach, płytek w kuchni, czy konkretnych elementów wyposażenia, takich jak na przykład meble vintage albo neonowe dodatki. Na razie nie zastanawiaj się, na ile to wszystko do siebie pasuje.

To jest rolą projektanta. On jest profesjonalistą i z pewnością zwróci ci uwagę na elementy, które będą „zgrzytać” w połączeniu z innymi lub na wyjątkowo niefunkcjonalne rozwiązania. Na podstawie rozmowy z tobą, projektant przygotuje dla ciebie moodboard, czyli tablicę inspiracji, a także wstępny projekt aranżacji całego mieszkania. Potem przejdziecie do wspólnej pracy nad wprowadzeniem go w życie, zapewne poprzez remont, a następnie zakupy.

To czego nam brak, czyli profesjonalizm

Jasne, że możemy urządzić mieszkanie sami. Wiele osób tak właśnie robi. Nie da się też ukryć, że jest to opcja zdecydowanie tańsza. To, czy pozostaniemy przy samodzielnym projektowaniu przestrzeni naszego mieszkania, czy też wybierzemy pomoc specjalisty, poza wysokością naszego budżetu, powinno zależeć też od tego, na ile dobrze czujemy się w roli dekoratora. Dla wielu osób urządzanie własnego mieszkania to przyjemne, czy wręcz ekscytujące zajęcie, a od wymuskanego, profesjonalnego efektu, bardziej cenią sobie dumę wynikającą z włożonej weń samodzielnej pracy.

Na drugim biegunie znajdują się osoby, którym zależy na tym, żeby mieszkać w ładnych wnętrzach o określonej stylistyce, jednak nie do końca wiedzą, jak to osiągnąć. Nie każdy ma w końcu smykałkę do projektowania wnętrz, planowania spójnej wizji ich ostatecznego wyglądu, czy wprowadzania do nich wymarzonych, niebanalnych elementów, takich jak na przykład meble vintage lub inne eleganckie starocie, czy wręcz przeciwnie – nowoczesne grafiki. To przede wszystkim takie osoby mogą być szczególnie zadowolone z podjęcia współpracy z profesjonalnym projektantem, dla którego żaden styl aranżacji wnętrz nie ma tajemnic i który pomoże wcielić wyobrażenia o wymarzonym mieszkaniu w życie.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Patyna: https://patyna.pl/