Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Obecnie bardzo akcentuje się prowadzenie zdrowego trybu życia. Osoby, które się za tym opowiadają przede wszystkim zaznaczają, że nie jest to trudne do osiągnięcia, gdyż aktualnie ma się dostęp do wielu specyfików, na przykład zdrowych herbat, jakich jeszcze do niedawna nie można było kupić. Jednym z takich naparów jest herbata z pokrzywy i chociażby dlatego dobrze będzie poznać jej prozdrowotne właściwości.

Właściwości lecznicze i wartości odżywcze pokrzywy

Pokrzywa zawiera w sobie wiele cennych witamin, mikroelementów i soli mineralnych. Są one niezwykle pomocne przy leczeniu artretyzmu, czy kamicy nerkowej. Od dawna pokrzywa wykorzystywana jest w medycynie naturalnej. Kiedyś podawano ją „na wzmocnienie”, a więc można być pewnym, że systematyczne picie herbaty z pokrzywy wpłynie pozytywnie na odporność. Pokrzywa przeciwdziała również zatrzymywaniu płynów w organizmie, także poleca się ją na zlikwidowanie opuchlizny. Poza tym, uważa się, że pokrzywa może okazać się pomocna przy leczeniu chorób skóry. Największe zaś działanie prozdrowotne wykazuje dla układu pokarmowego. Stabilizuje pracę wątroby, trzustki i żołądka. Na dodatek, przydaje się przy poprawie procesów przemiany materii.

Naturalny antybiotyk

Pokrzywa traktowana jest jako naturalny antybiotyk. Jeśli ktoś więc chce podnieść poziom witamin w organizmie to powinien zdecydować się na spożywanie herbaty z pokrzywy marki Herbapol. Na opakowaniu znajduje się dokładna instrukcja a propo tego, jak spożywać napar. Jego systematyczne picie sprawi, że od razu można będzie zauważyć poprawę kondycji zdrowotnej, jak i psychicznej. Herbata z pokrzywy pita codziennie wspomoże odnowę organizmu, zarówno na poziomie komórkowym, jak i poprzez wzmocnienie włosów czy paznokci. Wynika to z tego, że w jej składzie znajdują się tak cenne składniki jak: fosfor, wapń, krzem oraz mangan. Dodatkowo, herbata z pokrzywy pomoże zwalczać wirusy i stany zapalne. Tak wiele pozytywnych właściwości już teraz wskazuje, że warto zacząć pić napar z pokrzywy.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.