Czy warto kupić quada dziecku?

Najlepsze niusy w Sieci

Czy warto kupić quada dziecku?

quad

Quady to pojazdy do rekreacyjnej jazdy w trudnym terenie, które wybiera coraz więcej osób. Dlaczego warto kupić taki sprzęt dziecku? Dzieci zawsze mają w sobie niepochamowaną energię, którą nie bardzo wiedzą jak spożytkować kupno quada dziecku może być naprawdę świetnym pomysłem.

Pojazdy przeprawowe potrafią dostarczyć bardzo dużo frajdy takim dzieciakom, a może być to także początek życiowej pasji, jaką jest motoryzacja.

Czy Quady są bezpieczne ? 

Owszem są, ale trzeba dziecku przed pierwszym posadzeniem na pojazd wytłumaczyć, iż do quada nie powinno nawet podchodzić bez kasku i wcześniejszego przygotowania merytorycznego.

Dzieci bardzo łatwo uczą się opanowania na takim pojeździe a także obycia z bezpieczeństwem ruchu drogowego, którego trzeba je nauczyć.

Czym są quady ?

Quady, nazywane również pojazdami terenowymi, lub ATV, to otwarte pojazdy czterokołowe, które mogą służyć do rekreacyjnej jazdy w trudnych warunkach. Nie mają kabiny i służą do jazdy w trudniejszym terenie. Mogą być używane w ratownictwie górskim, rolnictwie, leśnictwie czy też w wojsku co może również zainteresować dziecko i obudzić w nim dalszą pasję.

A co jak dziecko wyrośnie z Quada ?

Na rynku jest tak wiele pojazdów przeprawowych, że nie powinniśmy się o to martwić. Dzieci początkowo powinny zaczynać od quadów nieprzekraczających pojemności 50ccm (centymetrów sześciennych pojemności silnika), ponieważ jest to wystarczająca moc, aby mogły nauczyć się podstaw i nie zrobić sobie krzywdy.

Pojazdy przeprawowe na rynku istnieją już bardzo długo, zastanawiając się nad pierwszym quadem dla naszego dziecka, powinniśmy, także uwzględnić cenę.

Spoglądając na pojazdy w internecie, możemy zauważyć, iż koszt takiej inwestycji zaczynać się będzie w przedziale od 1300 zł, aczkolwiek będą to pojazdy używane bądź nie markowe, co nie znaczy, iż będą one mniej trwalsze czy bezawaryjne.

Ceny pojazdów na rynku nie zmieniają się zbyt szybko, dlatego zdecydowanie nie powinniśmy się martwić o to, że dziecko wyrośnie z quada i zastawi on nam tylko puste miejsce w garażu. Zapotrzebowanie na quady cały czas rośnie, dlatego gdy nasza pociecha wyrośnie z pojazdu możemy go sprzedać, czasem nawet udaję się to zrobić z zyskiem.

Później można zdecydować, na jaką pojemność quada nasze dziecko jest już gotowe i dokładając kilkaset złotych z budżetu domowego kupić wymarzony pojazd.

Motoryzacja budzi w dzieciach chęć do majsterkowania i jeśli zauważymy u naszego dziecka podobne zainteresowania, powinniśmy je rozwijać. Zdolności motoryczne poszerzane podczas pracy nad quadem czy też jazdy potrafią rozwijać nasze dziecko przez lata.

Źródło: www.moto-pelikan.pl