Czy szkło dekoracyjne sprawdza się w kuchni?

Najlepsze niusy w Sieci

Czy szkło dekoracyjne sprawdza się w kuchni?

szkło

Czy szkło dekoracyjne dobrze sprawdzi się w kuchni? Przed przystąpieniem do jego montażu dobrze jest zapoznać wady i zalety tego rozwiązania.

Szkło dekoracyjne dopiero niedawno zyskało na popularności. To świetny pomysł w przypadku osób, które uważają klasyczne płytki ceramiczne za przestarzałe i mało efektowne. Jednak tafla szkła najlepiej sprawdza się w kuchniach niewielkich. Powiększa je bowiem optycznie. Szkło jest materiałem bardzo dekoracyjnym. Od jakiegoś czasu w sklepach znaleźć można nie tylko szkło w wersji przezroczystej, ale i kolorowej dzięki czemu można je doskonale dopasować w zasadzie do każdej aranżacji.

Szkło to rozwiązanie nie tylko dekoracyjne, ale i praktyczne. Nie jest trudno je utrzymać w czystości. Kuchnia urządzona w szkle prezentuje się lekko i nowocześnie. Bardzo modne jest umieszczenie szkła dekoracyjnego na ścianie między blatem kuchennymi a szafkami. Oprócz względów praktycznych ma ono również walory dekoracyjne. Świetnie prezentuje się w kuchniach połączonych z salonem. To materiał dość neutralny, a więc pasuje do kuchni otwartej i zamkniętej.

Szkło dekoracyjne znajdujące się nad blatem może przynieść różnego rodzaju efekty, w zależności od tego jakie zostanie wybrane. Transparentne na przykład świetnie odzwierciedla fakturę ściany znajdującej się za nim. Najbardziej neutralne jest szkło matowe, a lakierowane z kolei daje efekt gładkiej kolorowej płaszczyzny. Nowością na rynku są efektowne szkła z nadrukiem, które prezentują się niczym obraz.

Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku szkła dekoracyjnego kluczowe znaczenie ma montaż. Uszczelnienie na łączeniu musi być bardzo precyzyjne. W przeciwnym wypadku za szkło może dostać się kurz, co potem jest bardzo trudno wyczyścić. Do izolacji wykorzystuje się najczęściej silikon. Podczas zamawiania trzeba też pamiętać o uwzględnieniu gniazdek elektrycznych itd.

Najtańszym  obecnie na rynku rodzajem szkła są tzw. szkła float. Są to szkła bezbarwne, które przykrywają fototapety czy ściany. Poza tym dość dużym zainteresowaniem wśród kupujących cieszą się szyby lakierowane, które są wytrzymałe, a jednocześnie bardzo efektowne. niegroźne im zadrapania czy zabrudzenia. Podczas wyboru kluczowe znaczenie powinno mieć właśnie bezpieczeństwo. Szkło stosowane w kuchni musi być odporne mechaniczne i termicznie. Co ciekawe, szkło przezroczyste można montować na kilka różnych sposobów. Jednym z nich jest instalacja na specjalnych listwach montażowych, co jet chyba najprostszym rozwiązaniem.