Czy nafta kosmetyczna uratuje Twoje włosy?

Najlepsze niusy w Sieci

Czy nafta kosmetyczna uratuje Twoje włosy?

nafta

Nafta kosmetyczna była najchętniej stosowanym specyfikiem na włosy przez nasze babcie. Czy słusznie? Oczywiście! Dzięki swoim właściwościom pielęgnacyjnym sprawdzi się w łazience niejednej kobiety. Sprawdź, jak działa nafta kosmetyczna.

Nafta kosmetyczna to specyfik, który mogą używać dosłownie wszystkie kobiety, niezależnie od rodzajów włosów. Co najważniejsze – jej używanie w krótkim czasie przynosi widoczne efekty!

Czym właściwie jest nafta?

Nafta kosmetyczna to olej parafinowy, a więc jest w formie ciekłej. Pozyskuje się ją z ropy naftowej, torfu, smoły węgla brunatnego lub smoły łupkowej poddanej w procesie wielokrotnej destylacji. Ma specyficzny zapach. Powinno się ją stosować rozsądnie, bo nadużywana może nieść za sobą również niepożądane skutki. Nie wnika ona w głąb włosów, a jedynie je oblepia.

Dla kogo?

Kuracja naftą kosmetyczną jest szczególnie polecana osobom z włosami suchymi, łamliwymi i zniszczonymi. Sprawdzi się na włosach po farbowaniu lub innych, osłabiających je zabiegach. Nawilża, pomaga zwalczyć puszenie. Osoby z włosami często przetłuszczającymi się również mogą ją stosować w celu poprawy kondycji włosów, ale aplikacja powinna być naprawdę symboliczna.

Jak działa kuracja?

Wszystko zaczyna się w skórze i cebulce włosa. Dzięki właściwościom wzmacniającym nafty kosmetycznej poprawia się ogólny stan włosów. Ma na to wpływ ukrwienie skóry głowy oraz odżywienie cebulki. Włosy są więc mocniejsze, nie wypadają. Na całej długości zaś tworzy swojego rodzaju filtr. Dzięki temu ochrania włosy przed działaniem czynników zewnętrznych oraz zapobiega utracie wilgoci. Poprawa elastyczności wpływa na stan końcówek, które nie mają tendencji do rozdwajania. Stosowanie nafty kosmetycznej pomaga też zwalczać łupież. Włosy stają się gładkie i miękkie. Dzięki temu nie plączą się i łatwiej rozczesują, nie elektryzują się.

Jak używać?

Niewielką ilość nafty kosmetycznej należy nałożyć na włosy i wetrzeć w skórę głowy. Po maksymalnie dziesięciu minutach należy ją zmyć – jest to dość trudne i wymaga kilkukrotnego nałożenia szamponu. Pamiętaj, że większa ilość nafty i pozostawienie jej za długo może podrażnić skórę oraz wysuszyć włosy.