Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Wielu opiekunów kotów wprost uzależnia się od ich mruczenia. Odbieramy je jako relaksujące. A naukowo udowodniono iż rzeczywiście wpływa ono korzystnie na nasze samopoczucie i psychikę. Skąd zatem bierze się kocie mruczenie i czy rzeczywiście jest oznaką zadowolenia?

Czy mruczenie kota oznacza zadowolenie?

Stwierdzenie, że koty poprzez mruczenie wyrażają swoje zadowolenie jest powszechną opinią wśród ich właścicieli. W rzeczywistości jest to znaczne uproszczenie, jak również myślenie życzeniowe. Naukowcy uważają, że źródła mruczenia są znacznie bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Aby lepiej je zrozumieć, należy poznać etap, w którym koty uczą się mruczenia.

Na jakim etapie życia koty uczą się mruczenia?

Koty zyskują zdolność mruczenia w pierwszym tygodniu życia. Dzieje się tak dlatego, że jak dobrze wiemy kocie pomruki przekazują także wibrację. Te zaś przechodzą prosto z ciała mruczącej matki na jej maluchy, co ułatwia im naukę tej umiejętności i kształtuje zwyczaj. Zwykle wibracje i pomruki towarzyszą karmieniu. W ten sposób kociaki dają matce sygnał, że są głodne lub żeby nie odchodziła.

Jak interpretować kocie mruczenie?

Umiejętność i zwyczaj mruczenia zostaje jednak kotom na całe życie. Można je uznać za pewną metodę komunikacji lub wyrażania emocji. Głaskany kot sięga pamięcią do sytuacji, w której czuł bliskość matki. Należy jednak pamiętać, że mruczenie nie zawsze ma pozytywne znaczenie. Stanowi ono nieraz wyraz niezadowolenia lub strachu i jest swoistym wołaniem o pomoc drugiej istoty. Jest faktem, że mruczą także chorujące, odczuwające ból, a także umierające koty.

Poznaj lepiej kocią naturę dzięki artykułom na Maxandmrau.pl

Jeśli interesują Cię kwestie kocich zwyczajów i kociej natury, zajrzyj na stronę Maxandmrau.pl, która jest czymś więcej, niż sklepem internetowym ze sprawdzonym asortymentem dla domowych pupili. W dziale edukacja znajdziesz tam wiele ciekawych artykułów i porad dotyczących kotów.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Comments are closed.