Biokominek – zalety i wady

Najlepsze niusy w Sieci

Biokominek – zalety i wady

kominek

Coraz częściej spotykamy w domach oraz mieszkaniach biokominki zasilane biopaliwem. Rozwiązanie zapewni klimat w pomieszczeniu, a unikniemy dymu czy zapachu spalanego drewna. W artykule opowiemy, czym jest biokominek oraz jakie są jego zalety i wady.

Czym jest biokominek?

To nowoczesne rozwiązanie zastępuje prawdziwy kominek, a paliwem jest biopaliwo na bazie alkoholu etylowego. Biokominek nie emituje więc żadnego zapachu czy dymu, co docenia wielu użytkowników. Po spaleniu biopaliwa nie zostaje popiół, a rozwiązanie jest wyjątkowo ekologiczne. Produkty te stanowią bardzo klimatyczną i ciekawą formę dekoracji mieszkania wykorzystywaną najczęściej w salonie lub sypialni. Na stronie biokominkionline.pl znajdziecie Państwo duży wybór bardzo różnorodnych modeli biokominków, które można dopasować do swojego wnętrza. Warto wspomnieć, że biokominek podniesie nieco temperaturę otoczenia oraz poprawi wilgotność. Wiele osób wykorzystuje biokominki do aromaterapii. Specjalna i dokładnie przemyślana konstrukcja zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania, a paliwo, czyli bioetanol nie rozjele się.

Nowoczesne wnętrza z biokominkiem

Rozwiązanie to daje bardzo dużą swobodę aranżacji pomieszczenia. Znajdziemy bowiem minimalistyczne wersje w postaci płonącej linii lub bardziej ekstrawaganckie modele. Biokominek bez problemu dopasujemy więc do szkła, skóry, drewnianych mebli czy różnorodnych faktur i kolorów. W ofercie znajdą Państwo również mobilne biokominiki, które można łatwo przetransportować w dowolne miejsce. Sklep oferuje wiszące, narożne, stojące, pionowe, a także modele do zabudowy. Do środka biokominka wystarczy włożyć specjalny wkład, wlać paliwo i podpalić. Produkt buduje wokół siebie niezwykle miłą i ciepłą atmosferę i będzie świetną odskocznią od codziennych problemów.

Zalety biokominków

Jak każde rozwiązanie biokominek ma swoje zalety oraz wady. Warto podkreślić, że przeważają zalety, dlatego produkt jest bardzo popularny w ostatnich latach. Biokominek może mieć bowiem każdy, a brak ciągu kominowego czy zła lokalizacja nie będzie problemem. Można go ustawić w dowolnym miejscu. To bardzo nowoczesne rozwiązanie przyciągające wzrok i uwagę domowników oraz ich gości. Stanowi również niecodzienną dekorację pomieszczenia. Różnorodność modeli pozwoli dopasować biokominek do wielu rodzajów wnętrz. Znajdujące się w nim biopaliwo jest bezdymne i bezwonne, dzięki czemu jest przyjazne dla środowiska naturalnego. Biokominki możemy postawić nie tylko w pomieszczeniach, ale także na tarasie czy balkonie. Produkt jest bardzo łatwy w instalacji i codziennym użytkowaniu, a ponadto stanowi dodatkowe źródło ciepła.

Wady biokominków

Co prawda wady są nieliczne, ale powinniśmy o nich wiedzieć, rozważając zakup biokominka. Biopaliwo spala się bezdymowo, ale do wnętrza uwalnia się para wodna oraz dwutlenek węgla. Pomieszczenia z biokominkiem powinniśmy zatem częściej wietrzyć. Warto podkreślić, że biokominek nie może być jedynym źródłem ogrzewania, ponieważ ma zbyt małą moc grzewczą. Wiele osób podkreśla, że największą wadą jest jednak cena biopaliwa. Litr kosztuje od 9 do 15 zł, a zużycie wynosi ok. 1,5 litra na 3 godziny. Oznacza to koszt od 5 zł do 8 zł za godzinę użytkowania.

Jak widać przeważają jednak zalety biokominków, które są dla wielu osób spełnieniem marzeń i uzupełnieniem nowoczesnej aranżacji pomieszczenia.